HOROSKOPY

zpět na hlavní stránku

horoskop - jízdní řád vaším životem

analytický a syntetický  výklad

jaký horoskop  si vybrat 

jak ulovit jednotlivá znamenízvěrokruhu

jak se správně hádat s...

horoskopy
známých osobností

astrologická škola

A S T R A  C O E L I

poslední aktualizace na této straně  14.11.2006

PORADNA

POČASÍ

PRO ŽENY

AKTUÁLNĚ

   PODLE ZPŮSOBU INTERPRETACE  se horoskopy dělí na syntetické a analytické. Nejdříve si řekněme něco o těch druhých. Potkáte se totiž s nimi častěji, protože k nim stačí jednoduchý astrologický program. K jejich výkladu v prvním přiblížení ani živého astrologa nepotřebujete.
V počítači jsou vložena všechna potřebná data a  když zadáte konkrétní údaje pro nějakou osobu, interperatace je v mžiku hotová. Může si ji tedy udělat každý doma sám, stačí mít počítač připojený na internet nebo si podobný program stáhnout či zakoupit. Srovnatelných výsledků docílíte, když zajdete do knihkupectví a vyberete si astrologickou knihu, která se zabývá výkladem základních prvků horoskopu.

   Analytický výklad tedy spočívá v tom, že se rozebere význam postavení jednotlivých planet v horoskopu, pak planet v domech, dále jednotlivých aspektů mezi planetami navzájem.  Výhoda spočívá v rychlosti a podrobnosti. Takový horoskop může být značně dlouhý, běžně 10, ale i 20 až 50 stran. Pokud ho vypracovává astrolog, většinou si příslušné podklady nejdříve sám vypracuje a do do programu vloží, kromě literatury může využít i vlastních zkušeností. Horoskop může doplnit ještě rozborem konfigurace (jak obrázek vypadá) a jinými podrobnostmi, na které běžné knihy nebo programy nemyslí.
   Nevýhoda spočívá především v tom, že si jednotlivé údaje často navzájem odporují. Žádný člověk není vyloženě černo-bílý a tak se v jednom odstavci dočtete, že máte chabou paměť, jste materiálně založení a city vlastně žádné nemáte a o pár stránek nebo odstavců dále vám stejný horoskop tvrdí, že jste především citoví a materiální stránka života vám uniká... Výsledkem takového horoskopu může být totální zmatek nebo i vyhozené peníze. Pokud máte horoskop od trošku solidního astrologa, měl by si dát tu práci jednotlivé pasáže s vámi rozebrat a objasnit, co je a není ve vašem životě  důležité.

   Syntetický výklad horoskopu je  opačný. Na počátku také popisuje horoskop jako celek, ale pak nerozebírá jednotlivé prvky samostatně, nýbrž vždy v celkovém kontextu. Lépe tak charakterizuje určitá životní témata a problémové oblasti. Tam, kde by si výklad z několika pohledů odporoval, musí astrolog na základě  svých zkušeností posoudit, která vlastnost a za jakých okolností převažuje. V úvahu se bere I prostředí a podmínky výchovy, vazby s rodinou a společenská situace, protože I dva lidé s totožným horoskopem se v jiném prostředí vyvíjejí poněkud odlišně.. Posudit  tyto věci může ovšem pouze zkušený astrolog s dobrou intuicí a nejlépe na základně  osobního kontatku. Proto ani dnes, v době  nejmodernějších počítačů, nemůže práci astrologa - odborníka žádný stroj nahradit.
   A jak vypadají tyto dva způsoby výkladu v praxi, to si můžete sami přečíst v odkazech.

Veškeré informace zveřejněné na těchto stránkách jsou soukromým vlastnictvím. Můžete je využívat pro svou vlastní potřebu, ale nesmějí být dále kopírovány nebo zveřejňovány bez písemného souhlasu autorky: astracoeli -zavinac - seznam.cz