HOROSKOPY

zpět na hlavní stránku

horoskop - jízdní řád vaším životem

analytický a syntetický  výklad

jaký horoskop  si vybrat 

jak ulovit jednotlivá znamenízvěrokruhu

jak se správně hádat s...

horoskopy
známých osobností

 

astrologické
poradenství


kočičí horoskopy 

A S T R A  C O E L I

poslední aktualizace na této straně  24.11.2006

PORADNA

POČASÍ

PRO ŽENY

AKTUÁLNĚ

  HOROSKOP - JÍZDNÍ ŘÁD NAŠÍM ŽIVOTEM. S horoskopy se dnes potkáváme na každém kroku, v novinách, časopisech, v rozhlase i televizi. Mají ale většinou jen zábavný charakter, chtějí nás rozptýlit a pobavit v každodenním shonu. Podezírám redaktory, že si je často vymýšlí sami, aby zvýšili prodej a zaplnili prázdné místo. Nejspíš si to uvědomují i čtenáři, neznám nikoho, kdo by bral vážně rady typu: "Dnes se vypravte na nákupy a pořiďte si něco extravagantního. Váš šéf to určitě ocení."
  Ono ani není možné vypracovat horoskop pro všechny Lvy, Panny či Býky na jediný den. Každé znamení představuje úsek 30. stupňů ve zvěrokruhu a protože i ty rychlé planety putují rychlostí jen 0,5 - 2 st. za den, může potkat podobná událost dva jedince narozené ve stejném znamení třeba až za měsíc. Horoskopy pro určitá znamení se proto sestavují ke střednímu Slunci, tedy pro pozici 15. st. každého znamení. Platí pak pro určitý počet lidí, nejvíce pro lidi narozené kolem 8. dne v každém měsíci. Např. jedinci narození kolem 8.10, t.j. ve znamení Vah, kde se Slunce právě nachází, mohou mít z horoskopů v časopisech někdy i užitek.
  Přesto nemohou být nikdy úplné. Vycházejí totiž pouze z postavení Slunce. Každý člověk je přitom neopakovatelný, což je zachyceno i konstalací planet při jeho narození. Běžný astrolog pracuje kromě Slunce a Luny s dalšími 8 planetami, některými planetkami a citlivými body. Stejně jako nemůžeme nikdy vrátit čas, tak se již nikdy nezopakuje stejná pozice těchto planet a to ani za mnoho milionů let. A to hraje důležitou roli i hodina narození, místo a prostředí, ve kterém člověk vyrůstá! Proto jakoukoliv přesnější prognózu musíme dělat pro každého člověka zvlášť.
  Postavení planet vůči naši Zemi ovlivňuje lidstvo také jako celek. Tvoří tak spolu s námi naše dějiny. Čas má proměnlivou kvalitu, která určuje, kdy je možné ubírat se jedním nebo druhým směrem. Např. od r. 1940 až do r. 2033 podporuje vliv vzdálených planet duchovní vývoj lidstva. Civilizace, která se po 100 let ubírala převážně cestou vědecko-technického rozvoje, se postupně vrací i k jiným, duchovnějším hodnotám. Lidé nacházejí ztracenou nebo odvrženou víru a uvědomují si, že samotný materiální svět, třebaže s největšími vymoženostmi, není úplný. Generace našich dětí a vnuků bude mít na náboženství a duchovní život zcela jiné názory než naši otcové.
  Podobně  to platí každý den. Jsou prostě období v roce, kdy více padají letadla, kdy více prší nebo kdy se lidé setkávají a dokáží se i dorozumět. Každý z nás reaguje individuálně, podle své vlastní pozice planet při narození. A víte kdo podléhá těmto vlivům nejvíce? Jsou to ti, kteří je popírají. "Hrdinové", kteří si myslí, že na ně Slunce, Luna nebo nějaká vzdálená planeta nemůže mít absolutně žádný vliv. Přitom se každé dítě již na základní škole učí o vlivu měsíce na příliv a odliv. A když nějaká síla pohne mořem, proč by nepohnula jedním chlapem? I naše buňky jsou plné vody, reagují stejně jako moře…

   Horoskop je pro nás něco jako jízdní řád. Když se vypravujeme na dovolenou, většinou ji plánujeme řadu týdnů nebo dokonce měsíců dopředu. Zajistíme si letenky nebo lístky a přesně víme, odkud a kdy náš spoj odjíždí. Informujeme se o počasí a ubytování a podle toho sbalíme příslušná zavazadla. Jedeme-li vlastním autem, nastudujeme trasu cesty, abychom věděli, po které silnici pojedeme a kde máme odbočit. A tolik úsilí vyvineme jen kvůli jednomu či dvěma týdnům dovolené!
  Jen málokdo je takový dobrodruh, že se prostě sbalí, jde k nejbližšímu nádraží a nastoupí do prvního autobusu nebo vlaku. Jen málokdo stojí u silnice a čeká, kdo mu zastaví, aniž zná přesně cíl své cesty. A neznám nikoho, kdo by takový postup zvolil, jestliže má již rodinu a malé děti.
Smějete se, zdá se vám to absurdní? Vy by jste se na takovou dovolenou nevypravili? Patříte do té první kategorie, která si vše dopředu naplánuje? Pak se přestaňte smát. Jestliže za slovíčko "dovolená" dosadíte slovo "životní cesta", pak jste to možná i vy. Lidé si plánují ve svém životně nejrůznější věci a přitom si ani nezjistí, jestli je život povede právě touto trasou. Nevědí smysl a cíl své životní poutě, jen se nechávají unášet proudem, který je občas někde vyhodí. Ti cílevědomější se často derou proti proudu, bojují s víry a zdolávají slepá ramena. Ti chytřejší alespoň využívají své intuice, která jim napoví, kdy je ta správná doba pro určitý krok.
  Horoskop je jako jízdní řád. Pomůže nám vyhledat smysl a cíl cesty našeho života. Řekne nám, kterou z cest se můžeme ubírat a jaké překážky na této cestě můžeme potkat. Je to jako vědět, kdy nám jede vlak a z kterého nádraží. Volba je ale čistě na nás. Můžeme nastoupit a po nějaké době dorazit k vytčenému cíli. Cestou se můžeme bavit se sousedem, přečíst si noviny nebo načrtnout závěrečnou zprávu, kterou máme dnes předložit. Nesmíme ale zaspat, abychom při přestupu chytili další spoj.
  Na zastávkách kolem cest uvidíme bloudit hodně  lidí. Nevěděli, do kterého vlaku nasednout a tak ho zmeškali. Lelkují a čekají na další. Ale ten jejich jede až za dlouho a tak zatím čekají anebo zkoušejí druhé vlaky, které vedou úplně jinam…

Veškeré informace zveřejněné na těchto stránkách jsou soukromým vlastnictvím. Můžete je využívat pro svou vlastní potřebu, ale nesmějí být dále kopírovány nebo zveřejňovány bez písemného souhlasu autorky: astracoeli - zavinac seznam.cz