PORADNA

zpět na hlavní stránku

Seznamování, nevěra

Diskuze, názory čtenářů

Láska,milostný život

Manželství, vztahy

Děti, těhotenství, plodnost

Zaměstnání, finance

Zdraví

Krizové situace

Duchovní život

obrázky na této straně nakreslila paní Lenka Stanovská z Bystřice pod Hostýnem

A S T R A C O E L I 

poslední aktualizace na této straně  14.11.2006

AKTUÁLNĚ

POČASÍ

PRO ŽENY

HOROSKOPY

Paní Lenka:  Mám na Vás jednu otázku. S manželem se snažíme již 5 roků o dítě  a stále se nedaří. Proto bych se Vás chtěla zeptat jestli se nám podaří mít vlastní děti a za jak dlouhou dobu.
Paní Lenko, z Vašeho horoskopu je patrné, že Vaše plodnost je snížená, ale rozhodně ne vyloučená. Důležité je proto správné načasování. Manžel by měl být sice plodný dostatečně, ale i v jeho indiciích je spíše málo dětí a v pozdějším věku. Vy sama jste měla dobré podmínky pro otěhotnění na podzim loňského roku, současně  Vám však již nastupoval vliv pro těhotenství nevhodný, takže to příroda zařídila dobře.
Tento negativní vliv přetrvává prakticky až do konce r. 2007, pak začne slábnout. Pokud by jste náhodou uvažovala i o umělém oplodnění v tomto čase, opravdu by nebylo vhodné, patrně ani úspěšné a mohlo by do budoucna poškodit Vaše zdraví.
Od počátku r. 2008 se můžete o těhotenství opět pokoušet, může se podařit, ale není to 100%, protože výrazné podpory právě na reprodukční orgány ještě nemáte. Celkově však u vás dojde ke zlepšení zdraví a rozhodně to bude úspěšný rok. Pokud by jste se tedy pokoušela o dítě, mělo by dojít k takovému načasování, aby porod proběhl nejpozději v květnu 2009. Od května 2009 do prosince 2010 (včetně) považuji těhotenství za rizikové, takže by bylo lépe se před ním chránit.
Dobrý čas pro početí, a tentokráte již na velmi dlouho, nastane až od počátku r. 2011. To vám bude teprve 31 let, což je v dnešní době pro porod dítěte, i prvního dítěte celkem běžné. Hodně lidí přistupuje k plánování dětí až po 30-tce, zkuste proto své dosavadní plány přehodnotit. Myslím, že ani Vy ani Váš manžel nejste vyloženě mateřské typy, takže se časovými údaji netrapte a čas ne as ž se stanete rodiči využijte jeden pro druhého, pro své zájmy i přátele. Po narození dítěte většinou na dlouhou dobu moc času nezbývá.

30.-letá žena: Dobrý den, mám dotaz pododobné asi dostáváte často, ale proč to nezkusit. S manželem oba toužíme po dítěti, ale stále se nedaří, asi 4 roky už běhám po doktorech, manžel je v pořádku, potíže jsou u mě. Mám anovulační cykly. Ovulace u mě probíhá pouze při užívání léků. Máme za sebou 2 neúspěšné inseminace a čeká nás ještě třetí a pk tři pojišťovnou hrazené pokusy o umělé oplodnění.
Nechci zbytečně házet flintu do žita, ale nejsem si jistá zda do toho všeho jít. Začínám se vážně zajímat o adopci. Nevím jestli cesta nevede tudy, ale celé se to příliš komlikuje, manželův posudek z práce nutný k žádosti o adopci se velmi zdržuje díky jeho přestupu do nové práce, bude to zpoždění asi na půl roku - zase další čekání. Jsem z toho čekání unavená a nevím co dál, dočkám se vlastího nebo na mě někde čeká opuštěné dítě?

Paní P., nic se v životě neděje náhodou. Lidé, kteří k dětem přichází velmi obtížně nebo vůbec, si většinou z minulých životů přináší těžké prohřešky vůči dětem nebo životu obecně. Zažívají pak v tomto životě marnou touhu, zklamání, potraty nebo snad dokonce úmrtí dítěte. To zásadně mění jejich dřívější postoje a života, dětí i rodiny si více váží.
Jsou to lidé, kteří v minulosti podstoupili potrat, své děti týraly, opustili je nebo snad dokonce někoho zabili. Hodně lidí naší generace v sobě nese válečnou stopu, protože od světových válek to není tak dlouho. I Vy máte v sobě hodně bojové energie. Vaše duše se teprve mění v ženskou a tak není divu, že i tělo zatím pokulhává.
Lékařské zásahy, které jste podstoupila a které ještě případně podstoupíte, jsou velmi razantní. Nikdo neví, jaký vliv budou mít na ženy a jejich zdraví za několik desítek let a jaký vliv budou mít na plodnost dalších generací. Proto nejsem jejich přívržencem, je to jako ono pohrdavé: " Poručíme větru dešti…" Tyto zásahy jsou úspěšné stejně pouze v případě, že tělo ženy je na mateřství připraveno. A to není u každé ženy kdykoliv. Ani u Vás tomu tak zatím nebylo.
Děti, které se narodí z umělých oplodnění, mívají velmi náročný horoskop. Není divu, protože už na počátku jejich života stálo násilí. Proto ani jejich osud nebývá jednoduchý a jejich vlastnosti či postoje vůči své matce mohou být dosti konfliktní.
Ve Vašem případě bych se přiklonila k variantě adopce. Vždyť mnohdy ti, které nám přihraje osud, s námi mají mnohem lepší vazby než rodinní příslušníci. Nemějte stres z časové prodlevy. Vše se děje, tak jak má. Již koncem roku se Váš život znatelně pohne a v příštím roce vše úspěšně vyřídíte. Myslím, že toužené dítě můžete získat již v příštím, maximálně v přespříštím roce. Podle Vašeho horoskopu bych ani nevylučovala, že to bude dítě jiné národnosti.
Vyřizujte si tedy pomale adopci, ale věnujte péči i sama sobě a svému tělu, rozvíjení svých ženských energií. Vyberte si způsoby, které Vám budou opravdu vyhovovat, může to být tanec nebo břišní tance, protože máte hodně energie. Doporučovala bych Vám navštívit dobrého reflexního terapeuta, který by Vás naučil masáží reflexních zón podpořit činnost vaječníků. Ta by se mohla v příštím roce trošku zlepšit (březen, duben). Ke konci příštího roku - v polovině listopadu máte přirozeně plodné období. V ideálním případě by mohlo dojít k přirozenému otěhotnění. Sledujte již předtím své bazální teploty, zda hormonální funkce nejsou již v normále. Určitě by Vám nevadilo mít případně děti dvě, adoptované i vlastní. Pokud se přece jen rozhodnete využít umělého oplodnění, mělo by to být v tomto období.
Velmi velmi Vám děkuji za odpověď, dodala jste mi mi naději a odvahu. Jsem si jistá, že na mě  ta malá dušička někde čeká a strašně moc se na ní těším a budu trpělivá.

 33-letá žena ve znamení Ryb řeší své mateřství:  Několikrát jsem již potratila, také v příštím roce bychom se rádi pokusili s manželem o mimi. Bude v roce 2006 příznačné období pro zdravé těhotenství v pořádku, bude-li nějaké?
Zdaleka není pravda, že by každá žena mohla mít dítě kdykoliv. Jen málokterá je tak plodná, aby se jí mohlo bez problémů narodit dítě každý rok. Potraty vždy patřily k historii lidstva a ani moderní medicína na tom nemůže nic změnit. A i když je to záležitost vždy traumatizující a bolestná, má také svůj pozitivní přínos. Protože nikdo si neváží života tolik, jako žena která dlouhodobě touží po dítěti marně, která o dítě přišla nebo ho potratila.
Některé ženy mají riziko potratu dány již při narození. Bohužel teprve až se dostanou do problémů, zjišťují jak je to s jejich skutečnými možnostmi. Jak by přitom bylo pěkné, kdyby již každá mladá dívka věděla, jak je s jejími možnostmi stát se matkou, kdyby znala příznivé roky pro početí a narození zdravých dětí? Pak by si mohla svůj život lépe naplánovat podle svých biologických cyklů, ne podle představ o kariéře nebo majetkových záležitostech. Škoda že to u nás není dosud běžné, jako je to zvykem u jiných, podle nás méně civilizovaných národů...
Ve Vašem případě bylo v uplynulých létech opravdu zvýšené riziko potratů. Řekla bych, že jste dosud neměla slušnou možnost stát se matkou. Rok 2006 je k tomu opravdu příznivější, proto se o to rozhodně pokuste. Budete mít celkově více sil, aby jste vše zvládla. Nejpříhodnější termín je až na konci roku, koncem října a v listopadu. Přeji hodně úspěchů a radost z tvoření.

Dětské písničky
ENTENTÝKY DO MUZIKY

Veškeré informace zveřejněné na těchto stránkách jsou soukromým vlastnictvím. Můžete je využívat pro svou vlastní potřebu, ale nesmějí být dále kopírovány nebo zveřejňovány bez písemného souhlasu autorky: astracoeli -  zavinac - seznam.cz