PORADNA

zpět na hlavní stránku

Seznamování, nevěra

Diskuze, názory čtenářů

Láska,milostný život

Manželství, vztahy

Děti, těhotenství, plodnost

Zaměstnání, finance

Zdraví

Krizové situace

Duchovní život

 

 kočky na této stránce jsou z chovné stanice ASTRA COELI

 A S T R A C O E L I

poslední aktualizace na této straně  25.7.2008

AKTUÁLNĚ

POČASÍ

PRO ŽENY

HOROSKOPY

25.7.2008 - Slečna J: S přítelem jsme spolu chodili bezmále 6 let. Asi 4,5 let byl náš vztah harmonický.  Loni jsem pomocí SMS v jeho mobilu zjistila, že si dopisuje s jinou dívkou. Ze SMS jsem poznala, že nejde jen o kamarádství. Vždy mě ale přesvěčil, že kromě líbání mezi nima nic nebylo. I když jsme velmi trpěla a velmi často jsme se kvůli tomu hádali, dopisoval si přítel s danou dívkou asi 5 měsíců.
Tuto krizi se nám podařilo překonat, avšak vztah ze strany přítele byl od té doby jiný. Chtěla jsem společné bydlení, on mi však stále opakoval, že si chce užívat, že ho omezuji a že už mě nemá rád tak jako dřív. Choval se ke mě často chladně a lhostejně. Já ho velice milovala, chtěla vztah udržet a proto jeho chování stále akceptovala. Poslední měsíce přijížděl vždy až pozdě večer (nebydlíme spolu, ale většinu času jsme trávili u mých rodičů) a milování odmítal s tím, že je unavený.
Minulý týden jsem se dozvěděla, že mě již měsíc podvádí. Vztah jsem okamžitě ukončila i když ho přes to všechno mám stále ráda. On nový vztah ukončil a chtěl by se vrátit ke mě. Nyní přiznal, že i s dívkou, se kterou si kdysi dopisoval, mi byl nevěrný. Řekl mi prý pravdu a nyní by chtěl začít znovu. Nevěry prý lituje a navrhuje mi společné bydlení.
Já cítím hroznou bolest. Přesto ho mám stále ráda, ale zároveň mám hrozný strach se vrátit do starých kolejí. Myslíte si, že tento vztah může ještě fungovat? Miluji ho, ale nechci zažít toto zklamání znovu. Tvrdí, že už to neudělá, ale nevěřím mu. Prosím poraďte, můžeme spolu vytvořit harmonický vztah?

Slečno Jano,Váš příběh je hodně rozšířený. Existují věrní muži, kterých je snad až 20% - a pak Ti druzí.. Takže chtít někoho úplně věrného je dost vysoký požadavek. Ovšem někteří budou nevěrní jednou, dvakrát v životě, jiní to mají jako koníčka.Váš přítel bohužel patří do té poslední kategorie, ani té nejrásnější a nejideálnější partnerce by nedokázal být dlouhodobě věrný.
No a pak jsou ženy, které nad podobných chováním partera umějí přivírat oči a mají více-méně šťastný vztah nebo manželství a jiné to zase neumí.Domnívám se, že Vy by jste to nedovedla, máte přísné zásady a v tomto slevit nedokážete.
Ve Vašich horoskopech je vidět nejen současná krize, ale také to, že by pokračovala i v budoucnu. Radím vztah ukončit, lepší by byl pouze dočasně a v budoucnu by se stejně rozpadl. Ušetříte si tak mnohá trápení..

 

 25.1.2008 - Muž ve znamení kozoroha, 28. let: V jižním Turecku jsem jí 22. 9. 2007 dal prstýnek na šňůrce, těsně na to "spadla velká ocasatá hvězda".Myslel jsem to tak, že buď časem ten prstýnek dá na ruku a nebo dá na ruku tu šňůrku a budou z nás kamarádi.
Vrátil jsem se do čech ona tam teď studuje na semestr nebo dva. Psali jsme si, volali, docela často. Ale nějak to po 7 týdnech začalo váznout. Mám ji moc rád, ale jestli na mě kašle tak to nestrpím. Co to ale bylo za znamení? Ta hvězda? Tak se ptám astrologů. Poraďte prosím.
   
Padající hvězdy lidé občas považují za šťastné znamení. Nikde však k těmto domněnkám není žádné opodstatnění, protože ve skutečnosti mají spíše paralelu s kometami. A ty jsou již po staletí považovány spíše za znamení neblahé, přinášející na Zemi nemoci, války, hladomor. Lidé proto kdysi sledovali přílet komet s hrůzou a obavami.Ne z nějakých pověr a nevědomosti, ale protože pozorováním zjistili, že je tomu tak. Můžeme jen spřádat nejrůznější teorie, proč by mělo přiblížení komety mít na naši Zemi tak neblahé působení - třeba narušením fyzikálně -chemických procesů svrchních vstev atomosféry následkem zvýšeného dopadu kosmického prachu. Jisté však je, že i např. astronomy a veřejností v r. 1997 tolik sledovaná kometa Heila-Boppa byla následována záplavami, které pak do budoucna odstartovaly sérii ohrožení vysokou vodou i v našem dosud klidném středomoří.
   "Padající hvězdy" jsou vlastně úlomky meteoritů, tedy jakých si zbytků po kometách, které shoří při dopadu do zemské atmosféry. Protože jsou jen velmi malé, nemohou samozřejmě výrazněji ovlivnit život na Zemi. Jejiž kosmický život tak v okamžiku padání vlastně končí. Kdybychom jim chtěli přiřadit nějaký astrologický vliv, mohli bychom je spojit k nějakým výjimečným zážitkem, který náš život na chvíli prozáží a který si budeme dlouho pamatovat. Spíše než začátek něčeho významného však znamená konec nebo jen událost, jež nebude mít dlouhého trvání.
   V době, kdy se stala popisovaná události, ve Vašem horoskopu zážil Jupiter nad Vaší nativní Venuší. Znamená to, že Vaše srdce bylo vřelé a nachystané dávat i přijímat lásku. Ale Vaše kamarádka tak připravená nebyla a zatím není. Nemyslím ani, že by jste byli spolu sladěni natolik, aby z této epizody vznikla velká láska.
   Zajímavé ovšem je, co píšete, že totiž nestrpíte, pokud Váš zájem neopětuje. Tato slova úzce rezonují s dispozicemi ve Vašem horoskopu. Avšak lásku ženy nezískáte ani příkazem, ani násilím. Můžete možná na chvíli ovládnout její tělo, ale duše je stejně prchavá, jak mihotavé světlo hvězd a odlétává stejně daleko.

11.1.2008 Dobrý den, jmenuji se Pavla) řeším v současné době opravdu závažný problém. Přítel se kterým jsem 5 let mě podvedl. Zjistila jsem to úplně náhodou na jeho ICQ, kde si s ní psal. Abych vše uvedla na pravou míru, je mi 22 let a jemu 25. Oba dva pracujeme a bydlíme teprve 2 měsíce v mém novém bytě, který jsme dostali od rodičů. Po tom, co jsem to zjistila se mi přiznal k tomu, že to nebyla jednorázovka, že to trvalo přibližně 3 měsíce a že ho ta holka prý uhnala. Přítel se s ní seznámil, když jí připojoval internet. Mimochodem té holce bylo 15 let, o 10 let mladší než přítel.
   To by ani nebylo tak nejhorší, jako to, že mi s ní ještě seznámil. Chodila dokonce k nám domů a já nic netušila.Později mi vysvětlil, že ho začla vydírat a protože bydlíme na malém městě bál se, že to všem řekne a že se to dozvím. Den před štědrým dnem jsem se to ale dozvěděla, ale nechtěl mi říct, kdo to je. Prý ji neznám. Že ho to strašně trápí, že udělal největší blbost v živodě a bude si to vyčítat pořát. Tak jsem po tom nepátrala a odpustila mu. Den na to jsem dostala zásnubní prstýnek, tak jsem mu věřila, že všechno vyřešil a chce být se mnou. Jenže pak jí s námi ještě vzal na Silvestra a tam se přede mnou ještě oba přetvařovali.Ale trvdil mi, že prej tam už nic nebylo, že už v tom byl tak zapletenej, že ať by udělal co udělal, vždycky bych se to nejspíš dozvěděla a tohle se mu zdálo jako nejschůdnější řešení. Také mi řekl, že fakt neví, proč to udělal a že by o mě nechtěl přijít.
   Muvila jsem i s jeho rodičema i s jeho nejlepším kamarádem - nikdo by to do něj neřekl, všichni jsou z toho překvapení. Já bych mu ráda odpustila, jenže ta důvěra je pošramocená, to je jasný. Jenže já ho mám ráda - znám ho 5 let. Vím, že si to takhle nepřipravoval. Že nejspíš vůbec nepřemýšlel, ale jsem si vědoma, že to ho neomlouvá. Ta holka se mu nakonec ještě mstí. Je to puberťačka, chodí po městě a všem rozhlašuje, že s ním chodí, ačkoliv to není pravda. Jemu zase vyhrožuje, že se zabije. Je to v tom těžší, že to přerostlo přez nás a ani nevíme, kam to může ještě zajít. Jelikož jsem se svěřila rodičům, tak je to taky těžký i v tom, že tu holku moje máma navíc ještě učí. Tak nevím jak z toho ven, ale mám ho pořád ráda.Chtěla bych vědět zda to byla naše první a zároveň poslední krize?
  
Slečno Pavlo,pokud chcete mít vedle sebe partnera, o kterém budete moci s jistotou kdykoliv prohlásit, že je Vám věrný a myslí jen na Vás, pak doporučuji odejít do knihovny a poohlédnout se v sekci sci-fi nebo pohádek. V reálném životě a zvláště v dnešní době je to opravdu výjimkou. Váš přítel je víceméně rodinně založený a se jménem Václav může být i poměrně hodný a odpovědný člověk.. Avšak..
   Ta dívka ho určitě neznásilnila, byla to jen příležitost, která se mu nabízela. Opravdový muž musí umět pokušením odolávat. Jestliže neodolal tentokáte, neodolá sem tam ani v budoucnosti. Vždyť svět je a vždy bude plný krásných, mladých a sebevědomých dívek...
   Pokud dokážete občas zavřít oči nebo si jeho úlety vykompenzovat, pak spolu můžete mít celkem šťastné manželství. Pokud ne, vraťte snubní prstýnek... Může Vám slibovat hory doly a může to myslet i skutečně vážně..  Nevěřím však, že by svatbou začal nosit i pás cudnosti. Mladší dívky se mu budou líbit vždy. Jen s léty mnohá pokušení nebudou už tak lákavá. Třeba nakonec zjistí, že jsou si všechny víceméně podobné a že opravdu si rozumí jen s tou doma?
   Nevím však, zda by jste byla ochotná hrát svoji roli v této životní hře.Podle Vašeho horoskopu vidím, že si to budete min. celý další rok hodně  hodně rozmýšlet...Pokud však máte v současnoti pochybnosti, pozor, za rok by mohlo být ve hře i dítě, a to už by rozhodování nemuselo být až tak jednoduché..

11.1.2008 Dobrý večer Vám prajem velmi by som Vás chcela poprosiť o radu,pretože každá rada je nad zlato.Sama sa o astrologiu zaujimam už nejaku dobu a chcela by som vedeiť nazor odborníka... Mám za sebou dosť problemove vzťahy,vždy končiace dosť zlým spôsobom pričom sa snažim davať čo najviac lasky.,... koniec ma vždy strašne zasiahne a velmi dlho sa s tým vyrovnávam,Chcela by som sa spýtať v čom je problem? je to vo hviezdach? Je problem vo mne? POtrebovala by som poradiť pokial je problem vo mne ako predisť sklamaniam?:o( Nieje to napriklad karmické zaťaženie z minulých životov? Chcela by som sa opýtať na mojho bývaleho priatela ktorý sa so mnou rozišiel pred par mesiacmi(cca3) mali sme krasny vzťah a doteraz sa s tým nemožem vyrovnať,velmi ma to boli a ja mam pocit že to nikdy neprestane... :o(či je možne že sa dáme ešte niekedy v budúcnosti dokopy,pretože ja stale citim že je to možné,neviem čim to je možno to je len odraz túžby môjho podvedomia.... :
   Slečno Moniko,přičinu Vašich zklamání vidím v tom, že berete život (Slunce v konjunkci s Merkurem v Kozorohu) i lásku velmi vážně (Luna a Venuše ve Štíru). Jste hluboký člověk, silný introvert, který vše prožívá opravdově a naplno, povrchnost si neumí ani představit.
   Váš bývalý přítel (a obávám se, že hodně mladých současných mužů) je však dosti jiný. Má hned 5 planet ve znamení Střelce, chce si života si především užívat! Může hovořit i velmi vážně (Merkur v konjunkci se Saturnem), je také introverrt a navíc jemný citový člověk (Luna v Rybách, Slunce v konjunkci s Neptunem). Nicméně lásku spojuje s volností a tolerancí, s prvek neusálé zábavy a překvapení, třebaže "rozumově" může uvažovat jinak. Navíc je velmi mladý, je pro něj těžké vázat se v tomto věku. Možná že časem vyzraje a založí domov a rodinu, ale nikdy z něj nebude vyloženě rodinný typ, který kterému stačí večery u televize a jediná žena. Zachovat celoživotní věrnost by pro něj bylo mnohem těžší, než zdolat Mont Everest, věřím, že to druhé byzvládl docela snadno, viďte?
 Zamyslete se, opravdu by jste chtěla žít po boku takového muže? Až by pominula zamilovanost a okouzlení, obávám se, že by jste byla nešťastná, žárlila by jste, podezírala ho, někdy bohužel i oprávněně - a trápila by se. Zahrnovala jste ho mořem lásky, ale možná se chtěl vznášet jenom nad hladinou, protože cítil, že v moři by se mohl utopit.
   Tento vztah a -a patrně i ty jiné předtím - jsou však přesto pro Vás jakýmsi darem. Mají Vám ukázat, že Váš způsob prožívání není jediným možným. Že k životu je možné přistupovat i lehčím způsobem, poznávat více lidí, nevázat je pevně k sobě, jen se obhohatit na chvilku jejich přítomností. Svůj život žije každý především sám za sebe. Neočekávejte tolik od druhých, věnujte se také více sama sobě. Naučte se také více otevírat a hovořit otevřeněji o svých představách o vztahu, protože druzí mají jiné představy a Ty Vaše prostě neuhodnou.
   Trápení brzo pomine. Bránu k novým vztahům máte pootevřenou. Již na počátku února máte krásné období a během několika let Vás čekají velké změny, včetně kvalitního partnerství, stěhování a časem i vlastní dům. Máte se na co těšit. A do té doby - zkuste jen lehce užívat života a dávejte lásku kolem sebe bez podmínek, ale nezahrnujte jí pouze jedíného člověka. Pak jí budete dostávat zpátky tolik, kolik sama vydáváte.

26.12.07 -Paní J: Mám dlouhodobý vztah s mužem,který má doma ženu,která se stále hádá,má komunistické názory,můj kamarád je ale podnikatel a ona to moc nechápe,bere ji to patrně partnera,takže se s ní nemůže o svém podniku bavit.Při tom ona se v našem městě nechce s nikým bavit,protože je asi něco lepšího než ostatní.Můj přítel se chtěl s ní rozejít,až děti dorostou.Děti jsou už velké,on utíká z domova jak může,ale není schopný se s ní rozejít.Já jsem si s ním denně psala na internetu a chtěla jsem konečně více,ale on si přestal psát.Mám pocit,že o mě stál více,když jsem byla vdaná.
   Můj manžel před dvěma roky zemřel,měla jsem s ním mnoho práce.Teď jsem konečně volná a on už si asi zvykl na dopisování a asi nechce nic víc.V dopisech jsme řešili naprosto všechno- podnik, děti, přestavby na domě, naše zájmy, které máme podobné.Vlastně oba jsme podnikatelé,ale já trochu menší.Napsal mi po tomto dopisovém rozchodu,mám Tě moc rád,nemohu bez Tebe vydržet,já jsem tenkrát neodpověděla,Nevěřila jsem,že to napsal on.Já mu občas napíšu,ale teď on vůbec neodpovídá.Je to už půl roku.Musela bych psát asi ještě více,ale to by byla asikniha.
  Prosím,řekněte svůj názor.Jak toto řešit? On chce se s partnerkou úplně rozejít a pak teprve navázat nový vztah. Toto mi psal už před lety,když jsem byla vdaná.Jeho partnerka se patrně s nímnechce vůbec rozejít,i když on s ní neslaví už ani padesáté narozeniny,na dovolené s ní také nejezdí už asi 10 let.O víkendech vyráží sám na chalupu.
  Paní J, jako astrolog těžko mohu posuzovat lidi bez znalosti přesného dne a hodinynarození! Mohu se tedy spolehnout jen na svou intuici a znalosti psychologielidí.
  Z Vašeho příbehu je nezaujatému člověku jasné, že jste podlehla svým přáním a vytvořila si "nádějného partnera" v člověku, který se zatím hledá a sámneví, kam by se měl jeho život ubírat. Ve Vás před časem nalezl spřízněnouduši, která zaplnila v jeho životě prázdné místo. Ženu, se kterou si mohl nadálku povídat o svých problémech, která ho vyslechla, pochopila, podpořila,dodala sebedůvěry... A která byla bezpečně daleko, aby nemusel ve skutečnosti nic na svém životě měnit, protože na dálku nehrozilo riziko důvěrného a vážného vztahu.
  Jistě si občas i představoval, jaké by to mohlo být a jak by svůj život mohl změnit... Pokud však ve vztahu sám nepokračoval a naopak se odmlčel, znamená to, že nemá vážný zájem. Raději zůstane v bezpečí, ve svém zaběhaném životě, který mu možná vyhovuje více, než nejistá představa nového života. Píšete,že si s ženou nerozumí a v podstatě si žije po svém. Podobný život však poboku svých žen vede mnoho mužů a dělají to tak dlouhá léta, často až do smrti.
  Myslíte si, že by mu bylo lépe, kdyby žil s jinou, chápající ženou v nějakém pěkném vztahu, třeba s Vámi? Možná... ale to je jen Váš pohled na svět, Váš ženský pohled. Většina žen klade rodinu a fungující partnerský vztah ve svém žebříčku hodnot na první místo. Valná část mužů však na tuto pozici klade svou práci, podnikání, své zájmy.. Z tohoto pohledu má vlastně vše, co by chtěl mít, své podnikání, zázemí, svobodu
  .Pokud jste ochotna přijmout ode mne radu, pak se začněte dívat na tento vztah jako na dávné přátelské pouto, které Vás obohatilo, ale jeho čas již pominul. Nemá cenu, aby jste ztrácela další léta v očekávání a marných nadějích. Začnětěte se dívat dopředu a otevřete své srdce, aby do něj mohl vztoupit někdo další... Bylo by škoda, aby minul zavřená dvířka..

 24.10.2007 17.-itiletá dívka píše: ...mam stale smulu na kluky a to opravdu desnou=( kazdej me hned jen vyuzije a pak mi rekne jak ja jsem ta spatna ja, ze jsem ta zla uz vazne nevim co mam delat pokazdy a vzdy do toho vztahu davam uplne vsechno, ale nikdy se mi to nevrati vzdy muj vztah vydrzi na nejdyl jen 2 mesice kazdej se do me rychle zamiluje, ale nez se zamiluju ja se rozejdem a boli to vic ja se treba nekdy ani rozchazet nechci, protoze verim, ze by se to dalo jeste zachranit, ale nekdy to vazne nejde a bohuzel me to mrzi, ale nikdy na ne nejsem zla vetsinou to byli kluci ve znameni Vah jako ja nebo Lev a nebo dokonce i Kozoroh, ale me de spis o to, ze me kazdej kluk jen vyuzil, ale ja chci uz taky konecne nejakej vztah kterej by za to stal a ne hned se kvuli hadce rozejit jsem jeste navic takova, ze se za kazdou hadku pokud na ni dojde omluvim ikdyz jsem s ni nezacala, protoze se nerada hadam a proste uz nevim co mam delat dal
   
Slečno K, to jsou dost pesimistická slova vzhedem k Vašemu věku! Dokreslují také to, co je patrné z Vašeho horoskopu, který je mimochodem velmi pěkný, ne "průšvihový", že totiž láska a partnerské vztahy jsou kardinálním tématem Vašeho života. Máte Venuši v konjunkci se Sluncem a Merkurem ve znamení Vah a to v čelní pozici. Musíte být tedy pěkná dívka, pro muže přitažlivá. Nicméně chyba je v tom, že od lásky a vztahů očekáváte příliš mnoho a proto i příliš mnoho dáváte. Chlapci Vaší věkové kategorii jsou však ještě převážně nezralí a touží spíše po nezávazných milostných dobrodružstvích než po stálém a důležitém vztahu. V dnešní společnsoti se tento trend navíc prodlužuje u mnoha mužů prakticky až do důchodu...
   Navíc lidé si opravdu váží jen toho, o co museli dlouho usilovat. Jestliže získáme něco velmi snadno, zpravidla si toho nevážíme.. Vzpomeňte na dětství, kolik pro Vás znamenal nějaký dárek, o který jste musela rodiče celý rok prosit a co jiný, který jste nežádala a ani po něm netoužila.. Podobné je to i se vztahy. Když hoch získá dívku snadno a ona je pro něj ochotná udělat všechno hned, považuje to za samozřejmé a nemá důvody, aby se snažil. Ale když se mu nějaká dívka opravdu líbí, dlouho ho odmítá, musí o ni celé měsíce usilovat, podávat jí nejdříve důkazy svého zájmu a vynakládat maximum svého důvtipu a energie, aby ji získal, pak je to jiné... Takovou jistě po dvěma měsících neodpustí, protože si ji bude považovat.
   Tohle téma však souvisí s tím, že je pro Vás láska a vztah nejdůležitější hodnotou, důležitější než jste Vy sama pro sebe. Musíte se nejdříve naučit vážit si sama sebe a pak si Vás budou cenit i ostatní. Dejte si na nějakou dobu od lásky prázdniny. Popřemýšlejte, co vše by jste v životě chtěla a mohla dělat. Podle horoskopu máte velmi dobrý vkus a měla by jste být i dosti šikovná! Nepíšete, jakou školu studujete, ale jistě by se Váš talent dal zúročit minimálně jako koníček. Můžete třeba navrhovat a šít oděvy či módní doplňky, věnovat se malování nebo batikovat na hedvábí.. Popřemýšlejte sama, co by Vás nejvíce bavilo. Když se budete věnovat podobným věcem, získáte větší sebejistotu a nebudete svůj život odvíjet jen od vztahu. Svým talentem či výrobky pak můžete dělat radost i jiným lidem. Nejde o náhražku, jen o jiné naplnění. Tolik lásky, kolik potřebujete, Vám v životě stejně nemůže dát jediný muž. Musíte proto své srdce rozprostřít do široka, dávat lásku a štěstí druhým kolem sebe a láska se Vám začne také vracet ze všech stran.
   Kvalitnější vztah máte podle horoskopu připraven až v r. 2009. Do té doby se naučte být sama sebou: Krásnou, elegantní, zajímavou, láskyplnou a sebejistou mladou ženou, která s muži umí koketovat, ale neomdlévá na jejich kývnutí. Ženou, kterou by mnozí rádi měli, ale kterou může získat jen opravdu ten "správný" hoch, charakterní, nepovrchní, takový, který si umí ženy vážit.

24.10.2007 Slečna Petra: ještě před třemi měsíci jsem měla harmonický vztah, teda aspon to tak vypadalo.Byla jsem s přítelem rok a pul a musím říct,že nám vztah klapal snad ve všem. Proto nechápu ty duvody které partnera vedli k dlouhodobénevěře.Slovíčka hezká, ale závěr šokující. Je to zvláštní,myslíte si,že ten druhý má vše co potřebuje mít pro zpokojenost a i přes to si zvedá ego jinde s jinou ženou nebo více ženami.na otázku co mu chybělo,mi odpověděl,že nic a na otázku proč to tedy dělal,mi neodpověděl.,vůbec . Nejspíš si mne jako člověka asi absolutně nevážil a nejspíš mne ani nemiloval.
   Je to zvláštní,máte vedle sebe člověka kterého si myslíte, že znáte,chcete s ním založit rodinu ,vážíte si hopro jeho slova a proto jak se k vám chová a nakonec zjistíte,že ten milý si vás střídá s další ženou nebo ženami, že si počká až jdete do práce a přijde za nímjiná a tak. střídá si vás u sebe doma jako ponožky, podle nálady.Vás má jako jistotu ,ale občas to chce jinou barvu ponožek.. Jednou červenou podruhé modrou.Nevím,takové probuzení bych nepřála ani nejvetšímu nepříteli..už je to za mnou.. za.Vím že nevěra je,byla a bude,ale spíš mi to připadá ,že si karmicky spolu řešíme učty.Mela bych na nej zapomenout a jít dál,ale tak nejak nedokážu zavřít dveře,myslíte si,že si spolu máme ještě něco prožít a nebo je to pouze muj styl života vracet se do minulosti a žít z ní,protože ta jediná mi dává jistotu?
   
Slečno Petro, nemyslím si, že by si Vás bývalý přítel nevážil nebo Vás dokonce nemiloval. Mnohé jste vystihla velmi přesně. Je to stabilní člověk, který chce jistotu, určitě si jednou bude držet i svou rodinu a v mnohém bude odpovědný. Jen si rád tuto "jistotu" trošku zpestří, rád si užívá života a jeho srdce se snadno nadchne. Vidím, že má dosti šarmu, průbojnosti i výmluvnosti, aby získal zájem mnoha žen, nejsou to však pro něj důležité vztahy. Je prostě takový a i když časem četnost jeho záletů o něco zeslábne, úplně se v tomto životě podle mě nezmění...
   Není citově založený jako Vy a z věcí si nedělá vrásky. Žije v přítomnosti, zatímco Vy se vracíte k minulosti. Nehledejte proto důvody, proč se stalo a nelitujte vztahu, který by Vás v budoucnu jen zbytečně trápil. Muži nemají od přírody gen, který by je nutil k partnerské věrnosti. Jsou naopak nasměrováni k dobývání a expanzi, jeho chování je proto instinktivní. I Váš bývalý přitel je dosti mužný a tím i animální, ovládaný spíše hormonálním systémem než rozumem.
   Pouze struktura společnosti a výhody rodinného života pro výchovu potomstva a snadnější život nutí muže k partnerské věrnosti. Dnešní doba však sociální odpovědnost do značné míry převedla z jedince na stát. Přebírá závazky za nezralé rodiče, stará se o ty, kteří nemohou pracovat, umožňuje zabezpeční ve stáří. Za těchto podmínek je velmi snadné rozvést se, odejít od rodiny nebo odložit své rodiče do domova pro přestárlé...
   Partnerská věrnost je v těchto souvislostech jen nepatrným prohřeškem! Proč ji dodržovat, když není před kým se zodpovídat. Staré hodnoty padly a ty nové? Dnešní trend přece vyzdvihuje krásné a společensky úspěšné muže, kteří jezdí luxusními auty a na vůni svého deodorantu nalákají mnoho krásných žen... Budou-li všechny ženy žádat věrné muže, pak mužům ani nic jiného nezbude, než se snažit věrnost zachovávat. Až na nějaká ta uklouznutí, samozřejmě...
   Ale dívky hned v 15 utíkají ke svému gynekologovi, aby jim předepsal hormonální antikoncepci. Chtějí být žádané a proto umožňují mužům vést bezproblémový sexuální život. Dnešní muži se už většinou ani neptají, zda "Mohou", považují za samozřejmé, že se o tyto záležitosti postará žena. Mladé ženy pak po několika nevydařených "volných vztazích" hledají kolem 30-roku partera pro založení rodiny a v 37-ti po třech neúspěšných umělých oplodněních píší do mé Poradny, zda ještě mohou mít dítě a kdy. Ale na to se měly ptát v 15....
   Až jednou založíte rodinu a budete vychovávat vlastní děti - a věřím, že tak učiníte - pak je vychovávejte směrem k úctě a odpovědnosti k hodnotám, kterým sama věříte. Snad se jednou společenské klima opět vrátí do kolejí, které vedou vpřed a ne do slepé ulice. Zatím je na každém, aby otevřeně dával najevo, jak si svůj rodinný a parterský život představuje a tím si do života přitáhl i podobně rezonující jedince.
   V souvislosti s Vaším horoskopem je k příběhu ještě jeden úhel pohledu. A to, že jste ve svém nedávném minulém životě byla muž, který se v lásce choval poněkud lehkomyslně a proto nyní jen zakoušíte situaci z druhé strany...

1.9.2007 Slečna E., které je 17 let, se před měsícem rozešla s přítelem: Vím že to v životě zažije snad každý, zvlášt v mém věku a vše jednou přebolí, ale je tu spousta otázek, problémů a někdy si člověk neí rady a já stále cítím velkou nejistotu a nevím jak dál. S mým přítelem jsme spolu byly 2 roky, poté se se mnou z nenadání rozešel se slovy: Miluju tě, ale už na to nemám...
   Nerozumím tomu, i když bych ráda. Všichni mi říkají, že se vrátí, ale nechci si dělat naděje a snažím se žít dál ale stále ho miluju a v hloubi doufám že se vrátí i když cítím že ne. Jsem velmi citově rozpolcená osoba trpím depresemi hlavně v důsledku toho že mě před pár lety zneužíval druh mé matky a soud rozhodl že je vina více na mé straně.
   
Slečno E, to co prožíváte, je přirozené. Nicméně věřím, že Vám osud nadělí ještě hodně lásky i partnerské spokojenosti. Jste hodně citová a také soucitná, musíte se v životě naučit se více bránit, aby lidé Vaší dobroty nezneužívaly. Za Vaší minulostí je třeba udělat tečku. Ne ji uzavřít jako kostlivce do skříně a nést si tak po zbytek života ř skryté pocity viny nebo naopak neodpuštění. Je nutné se s ní vypořádat aktivně, tedy podstoupit např. psychoterapii, doporučovala bych vyhledat organizaci, která se tématem zneužívání zabývá. Nebo vyhledat ve Vašem okolí homeopata, praktikující konstituční léčbu. Nejlépe samozřejmě obojí.
   Váš přítel byl příliš mladý a nezralý, aby dokázal nést tíhu událostí Vašeho dřívějšího života a být Vám oporou. Jeho stejně staří kamarádi si užívají svobody, flirtují s různými dívkami, užívají zábavy... Nedivte se, že také zatoužil po svobodě a ulehčení! Vy jste celou svou osobnsotí nasměrovaná na druhé, ale on je daleko více introvertní a zaměřený na sebe a valstní požitky! Má nyní citově dramatické období, potřebuje změnu a volnost.
   Nechejte vztah otevřený a vyřeště si zatím svoje záležitosti. Bavte se a poznávejte i jiné hochy, získáte více zkušeností!
   Vaše vzájemné sladění je velmi dobré, bylo by dost dobré pro kvalitní celoživotní vztah.Nemohu Vám to slíbit, ale možná po nějaké době, která se však nemusí počítat na měsíce, ale spíše na roky, oba zjistíte, že patříte k sobě. S konečnou platností a navždy.

24.7.2007 Slečněa Jana má problém s nalezením odpovídajícího partnera: Už dlouho jsem sama a nějak se mi nedaří navázat partnerský vztah. A když už se nějaký muž objeví, je buď zadaný, velmi mladý nebo ve mě nevyvola potřebnou odezvu. Moc toužím po založení rodiny, mít partnera a děti, ale nevím,proč se mi to stále nedaří. Je to vinou postavení hvězd? Nastane i pro mě nějaká příznivá konstelace?
   Slečno Jano, chybu vidím opravdu ve Vašem nastavení. Máte hodně mužské energie, sebevědomí, jste silná samostatná osobnost. To také jistě do okolí vyzařujete! Muži cítí, že je vlastně nepotřebujete a jste pro ně spíše soupeřem. A ti, co jsou silnější a přece jen se odváží se, nejsou patrně vhodní věkem nebo z jiných důvodů.
   Na druhé straně je pravda, že jste dlouhá léta opravdu dobré příležitosti ke kvalitnímu vztahu neměla. Snad s výjimkou roku 2004? Tam se mohlo něco malého naskytnout!
   Nevěšte hlavu, příští rok by vám to mohl vynahradit. Budete však možná muset trošku slevit ze svých požadavků. A také si dejte pozor, aby šlo o opravdu volného muže! Zatím pěstuje své ženské energie, učte se přijímat pomoc druhých, nebýt tak moc samostatná, do ničeho se až tak nehrnout... A naučit se dívat co chtějí a potřebují druzí lidé kolem Vás!

 8.7.2007  Mladá dívka popisuje svou vztah k mužům: Mila poradno, nejsem sice jeste vdana, ale uz jsem k tomu mela jednou v zivote natolik blizko kvuli neplanovanemu tehotenstvi, ze se do teto skupiny nejak prirozene radim. Mam velky problem tykajici se muzu. Od mych 17 ti let jsem po tri roky byla s muzi mezi 24 a 26 lety, kteri se mnou nechteli mit pohlavni styk. Nikdy jsem se nedozvedela proc, protoze jsem se neptala, ale stale jen doufala v nemozne. Vsichni tri byli z jedne party, a tak jsem si to omouvala tim.
Nyni uz je to ale pres rok a pul, co jsem s dalsim klukem z teto party, milym dobrodruhem, ktereho jsem predtim nikdy moc nevidela. Pritahuje me od prvni chvile co jsem ho uvidela. Byli jsme spolu na ture v Rumunsku, na Rohacich a sjizdeli Vltavu... zkratka porad nejake dobrodruzstvi, ktere me k nemu poutalo. Zacala jsem s nim pocitat do budoucna a snazila se mu naznacit moji naklonnost vsemi zpusoby co to jen slo. Pred kamarady vypadame jako nejstabilnejsi par, ale jediny problem je v tom, ze se mnou nechce spat. Rika, ze je to pro nej prilis namahave, ze prece muzeme zustat u oralniho sexu - z me strany. Ja si opravdu nevim rady, vlozila jsem do nej me posledni sily a vsehno se zlomi na sexu? Stale tomu nemuzu uverit. Prosim Vas mohla byste mi napsat svuj nazor na nas vztah? Je mi 21 let.
   
Slečno Q, to co popisujete, není normální vztah blízký manželství, není to vůbec žádný vztah. Vztah zde nekolabuje na sexu, ale naopak, sex není, protože nejde o vztah. Ještě jsem nikdy od žádného muže neslyšela takovou hloupost, že sex je pro něj příliš namáhavý! Není to přece stařík nad hrobem po 3. infarktu! Věřte, že takovou námahu rád podstoupí každý z nich, třeba i na smrtelné posteli.. Je to prostě jen výmluva, protože normální sex by považoval za závazek a náznak partnerství, nehledě na riziko z nechtěného těhotenství.
   On si to od vás jen "nechává udělat" když už tolik chcete! Všimněte si, že v přírodě dochází k orálnímu styku vždy jen ze strany samců, kteří si tak samice připravují, aby byly povolnější a připravené k normálnímu aktu. Orální praktiky se vyskytují také u homosexuálů. Jestliže je začleněn v rámci milostné předehry parterů, kdy je to oběma příjemné, proč ne? Ale ve vašem případě jde o jednostranný akt, za který muži musí jinak platit. Náhražka, která ženu staví do podřadné role.
   Opravdu chcete takové partnerství? Nebo toužíte po plnohodnotném vztahu, založeném na vzájemné lásce, něžnostech s možností perspektivy rodiny? Chyba ovšem není v těch mužích. Chyba je především ve Váš. Oni Vás totiž neberou jako dívku žádoucí ženu, oni vás vnímají jako muže, jako kamaráda. To jen Vaše touha a představy vytvořila z kamarádství vztahy...
   Jste sice znamením Rak, mateřské znamení. Ale máte v sobě také hodně mužské energie, chováte se jako chlapec. Začněte se poohlížet po jiných přátelích a zájmech, které by byly bližší ženské povaze. Sledujte a nechejte si i poradit od dívek, které jsou u chlapců úspěšné a žádané. Neoblékají a nechovají se úplně jinak, než vy sama? Vaše proměna bude dlouhá cesta. Nechte si čas, zapište se třeba i do nějakého kurzu, který se zabývá ženstvím, oblékáním ... Až z vás bude vyzařovat ženství, muži sami projeví zájem a budou vás svádět a toužit po intimním kontaktu..
   Vašeho "vztahu" litovat nemusíte. Opravdu není čeho. K sobě se ani nehodíte a i kdyby teoreticky mohlo k partnerství dojít, byla by jste sním nešťastná. Vím, e co jsem Vám napsala, je dost tvrdé. Ale musí to být. Je na čase přestat si něco nalhávat a doufat že vaše větší úsilí přinese plody. Zbytečně by jste ztrácela čas a uzavírala se tak i možnosti jiného, plnohodnotného vztahu ve vaší budoucnosti...

15.5.Slečna V. : Jsme spolu s přítelem 4 roky, z toho 3 a půl roku spolu bydlíme, oba jsme vysokoškoláci. Myslím, že máme velmi pevný vztah, co se týče citu a vzájemné lásky. Za ty čtyři roky jsme se naučili v mnohém vzájemné toleranci a respektu. Jsme oba choleričtí, výbušní, ale myslím, že se máme tak rádi, že chceme být stále spolu a když se rozejdeme, být sám ani jednoho nebaví.
   Již dlouhou dobu se trápím tím, že příteli nedůvěřuji pokud jde o jiné slečny. Nedůvěra je zapříčiněna jeho jednorázovou nevěrou, když asi před 2 lety si vyzkoušel jak vypadá swingers party, samozřejmě beze mě. Rozešli jsme se, ale za 2 měsíce jsem se k němu vrátila. Vysvětloval, že to bylo pouze chuť vyzkoušet to a že se mnou by žárlil. Nevěru jsem mu neodpustila, ale naučila se s ní žít. Přítel přede mnou měl hodně žen, vím, že se mu slečny líbí a přitahují ho. Nedůvěřuji mu, podezírám ho, že mi je nevěrný nebo že má chuť vyzkoušet si sex s jinou. Od té doby mi myslím nevěrný nebyl, ale vím, že občas prohlíží na internetu erotické stránky, na ulici se po pěkné slečně ohlédne, vlastně nejen na ulici ale i v sauně nebo na naturistické pláži, kam tak rád chodí a myslím, že se na internetu občas seznamoval i s nějakou cizinkou, tvrdil mi, že jen za účelem komunikace v cizím jazyce.
   Určitě vím, že mě má rád a že se se mnou nechce rozejít, často mluví o společné budoucnosti, o miminku.. Hezky se to poslouchá, protože ho mám stále moc ráda, ale ty pochybnosti a nedůvěra v něj jsou příšerné, brání mi být šťastná a myslet na růžovou budoucnost. Nevím zda jen přehnaně žárlím a vše moc řeším. Jinak v sexu si rozumíme, je pravda že přítel je v sexu otevřenější experimentům. Četla jsem, že štír má chuť na dobrodružství, že má jakousi masku, je pro něj typická přetvářka.. To je přesně to, co mě trápí, mám pocit, že je to typické na mého přítele. Nevím, myslíte si, že to mám přestat řešit, netrápit tím, na nač myslí, když je sám, třeba v sauně.. nebo vztah definitivně ukončit?
   
Na počátku této odpovědi chci zdůraznit, že sama jsem poměrně konzervativní člověk, který si cení a požaduje věrnost a stálost vztahů. Po přečtení toto věty většině mužů, kteří omylem zabloudili na mé stránky, poklesne čelist a znechuceně kliknou jinam, což možná nebude od věci, protože moje slova v této odpovědi jsou určena především ženám.
   Touha po pestrosti v sexu je dána v přírodě přirozeně všem samcům. U většiny živočichů ji tolerujeme a nepodivujeme se nad ní. Jedině u lidí je z důvodů ochrany rodiny považována za nežádoucí. Existuje mnoho žen, které pro zachování rodiny přivírají oči nad nevěrou partnera. Jsou však i takové, které ji dokonce s úlevou vítají, zejména pokud má jejich partner nepřiměřené sexuální požadavky a sami mají k sexu spíše odmítavý postoj. Sexuální věrnost je proto jen věcí vzájemné domluvy a individuální představy člověka.
   Slečno Veroniko, Vy jste opravdu v lásce stálejší a potřebujete pevný vztah, založený na stálosti, blízkosti, fyzické přítomnosti partnera. Máte sklon si ho přisvojovat a do jisté míry i vlastnit. Váš přítel je naproti tomu mnohem otevřenější experimentům, potřebuje zažívat nové věci, objevovat nepoznané. Naproti tomu v citové oblasti potřebuje stálost, zázemí. Jistotu, že Vám nebude nevěrný, mít nebudete nikdy. Můžete se však téměř spolehnout na to, že Vás přitom nepřestane mít rád a že jeho úlety pro něj nebudou důležité.
   Otázka tedy spočívá v tom,
proč ho milujete a co vše jste ochotna tolerovat. Jistě ho máte ráda pro mnoho osobních vlastností, jako je velká míra nezávislosti, tolerance, atraktivita, nadhled, i pro intenzivní zaujetí, se kterým přistupuje k životu. Kdyby měl jednu nohu kratší nebo zelený jazyk, patrně by jste to nepovažovala za nepřekonatelný problém. Vaše vzájemná přitažlivost je dána právě rozdíly mezi vámi a napětím, které vyvolávají.
   Můžete si najít vhodnějšího partnera, třeba domácký typ muže ve znamení Raka, který se bude motat u plotny a opečovávat Vás. Když vhodně vyberete, nenapadne ho o nevěře ani snít, natožpak se k ní odhodlat! Položte si ale otázku: Bude Vás takový muž také přitahovat? Bude pro Vás stejně žádoucí jako ten současný partner? Pokud nesnesete ani pomyšlení na nevěru muže, rozejděte se s ním, protože by Váš budoucí život byl naplněn neustálými obavami a žárlivostí.
   Pokud však člověka dokážete brát jako komplexní bytost, která má své kladné i a záporné stránky, mezi které riziko nevěry patří, můžete o společném životě uvažovat. Život s ním pak může být vzrušující dobrodružství, nebezpečná hra, při které se snažíte ochočit a zkrotit divokou šelmu. Váš přítel se takové hry velmi rád zúčastní! Pořiďte si bičík a efektní artistické oblečení! Navnaďte ho sama na nezvyklé sexuální praktiky, o kterých se dosud ani neodvažoval s Vámi snít. Dopřejte mu časté změny, buďte nepředvídatelná, záhadná, smyslná a nezkrotná! Dopřejte mu sex ne v míře, jakou on sám požaduje, ale ve dvojnásobné. Jindy ho naopak napínejte a burcujte jeho touhu až na hranici únosnosti. Myslíte, že se pak bude ještě dívat po jiných ženách? Možná že ano, možná… Nečekejte, že při této hře neutrpíte jediné škrábnutí! Oba můžete časem slevit ze svých představ o partnerské věrnosti a volnosti, sejít se uprostřed cesty a vypít pohár smíření. Rozhodnutí je na Vás.
   Je tu však i karmické hledisko problému, které ukazuje, že by jste se patrně do podobné (jistě ne stejné) situace dostala i s jiným mužem.

 15.5.2007 - Dobrý den,mám otázku která se týká muže který se v mém životě nedávno objevil,nevím co si o tom mám myslet je poněkud záhadný nebo nerozhodný ..
   
Slečno L, vidím toho muže jako poměrně silnou osobnost, možná je i o něco starší?
Někde v minulých životech jste byli manželé, nicméně mezi vámi došlo k odloučení, možná však jen na nějakou dobu. Mezitím jste se musela starat vy a tak je z vás cítit síla, které se může bát. Zpřetrhané karmické vztahy seněkdy obtížně navazují...
Dejte mu najevo svůj zájem, to že si ho vážíte a nechejte mu čas, dostatek času na rozmyšlenou. I on by měl pochopit, že jste hodnotý člověk, který stojí za to! Byl by vám v životě oporou a zajistil vám i materiální blahobyt, ale do jisté míry by vás i omezoval, mezi vámi by mohl i nadále ležet prvek nedorozumění. Je nutné si na počátku vyjasnit, zda pouto mezi vámi je silnější než čas, který vás oddělil...

24.3.2007 - Slečna Renata ve znamení Vodnáře má přítele ve znamení Lva.
   Dobrý den, s partnerom som pol roka,takmer dva mesiace spolu bývame. To, čo nás oboch trápi je náš milenecký vztah, partner totiž o milovanie stratil záujem. Mnohokrát sme sa na túto tému bavili, máme sa skutočne obaja velmi radi a podla jeho slov sa mu po fyzickej stránke páčim, nedokáže si svoj nezáujem vysvetlit. Čo je ale najhoršie, uvažuje o rozchode, pretože je presvedčený, že by nám to v budúcnosti mohlo zničit vztah a tomu sa chce vyvarovat. Som z toho neštastná, pretože ho mám velmi rada a chcela by som s nim už ostat. Mohol by to byt skutočne náš velký problém? V ostatních oblastiach si rozumieme zatial výborne. Dakujem za dotaz
  
 Slečno Renato, problém není ve Vás nebo ve špatném erotickém sladění. Váš přítel prožívá citově destruktivní období, kdy má potřebu zničit všechny citové vazby a začít znovu. Jeho srdce je uzavřené a studené. Neví co chce, je zmatený. Nemá však cenu mu to vyčítat, potřebuje léčbu. Doporučila bych nejlépe návštěvu homeopata, který se zabývá konstituční léčbou. Možná je pak šance, aby si uvědomil, že má problém.
   Stejný problém však máte Vy, protože se poddáváte nadměrnému soucitu a nevidíte vše v reálném světle. Ani pro Vás to není snadné. V životě opravdu nastávají okamžiky, kdy je možná lépe za sebou zavřít dvéře a jít jinou cestou. Pro spokojený život s tímto mužem by jste musela hodně slevit a poddat se jeho potřebám. Má silné ego, i velké srdce, ale chce mnoho, možná víc, než je žena schopna nabídnout. Nejsem si tak zcela jista, že by jste s ním byla šťastna. Zlepšení v současném vztahu je možné až ve druhé pol. roku. Do té doby je tu silné riziko rozpadu.
Jste vášnivá žena, která se mužům líbí, snadno a poměrně brzo najdete náhradu.

 13.3.2007 - O tom, že Rytíři ještě nevymřeli, svědčí výňatek korespondence s jedním mladým mužem:
Milá poradno,  zamiloval jsem se před rokem do starší ženy, tato láska je pro mě vším, i když nebyla naplněna. Snažil jsem se na ni zapomenout a ona na mě, ale nejde to. Čím víc na ni chci zapomenout, tím víc po ní toužím. Prosím, řekněte mi, má tato láska budoucnost??? chtěl bych vědět, jestli je možné, že se známe z dřívějších životů, protože mě to k ní strašně táhne, neumím si to vysvětlit. Nechtěl bych jí ublížit, aby věřila vztahu, který nemá šanci na přežití.
   Děkuji za radu. Tom
   
Milý Tome, je velmi těžké dělat nějaké věrohodné předpovědi, když neznáš data té ženy. Většina důležitých lidí v našem životě je nám blízká právě proto, že je známe z minulých životů. To ovšem samo o sobě nezaručuje, že takový vztah dopadne zrovna dobře.
   Ve Tvém horoskopu nevidím v nejbližší budoucnosti takový vztah, který bys jednou z časové perspektivy hodnotil jako opravdu důležitý, na ten si budeš muset ještě chvíli počkat. Kratších vztahů ale bude jistě povícero.
   Ale co je tam velmi zřetelné, že láska k žen pro Tebe hodně znamená a vždy znamenat bude. Jsi prostě typ, který potřebuje být zamilovaný, potřebuje mít harmonický vztah a partnerku. Jinak bys ani nebyl šťastný. A to je pěkné, ne? Měl bys mít estetické cítění, tak ho rozvíjej, věnuj se umění a vůbec všemu krásnému v životě. Jednou se Ti to bude hodit, aby sis dobře porozuměl s partnerkou, pro kterou budou tyto věci také důležité. V dnešní době není moc galantních mladých mužů, pozorných k ženám. V tom máš velkou výhodu. Jsi romantik, a snění je velmi pěkné, umožňuje lidem převést své sny do života. Nejvíc Tě to čeká příštím rokem.
   Přeji Ti hodně šťastných lásek a jednu největší.
.................

   ... děkuji ještě jednou. Možná máte pravdu, ale zatím to stejně nevzdám... uvidíme, třeba přinutím hvězdy točit se jiným směrem :-) Tom

Tak je to správné. Muž má o ženu, kterou miluje, bojovat proti celému světu a třeba i pohnout Zeměkoulí, aby zvrátil osud.!

30.1.2007 - Slečna Pavlína: Prosila bych o zjištění stavu mého nového vztahu s přítelem,se kterým jsem už pomalu 3 měsíce. Zajímalo by mě jak se vztah bude dále vyvíjet,jestli má nějakou budoucnost nebo zda je to jen chvilková záležitost.
   Slečno Pavlíno, letos je pro Vás výjimečný rok a měla by jste v něm zažívat jen to krásné. Je to jistě pravý čas na lásku. Váš přátel je silný a pracovitý muž, navenek možná nesmělý, uvnitř však silný, houževnatý a zodpovědný. Má před sebou i slibnou kariéru. Hodíte se k sobě a můžete tento vztah brát vážně. Jak ale dopadne, to nezáleží jenom na hvězdách.
   Od září Vás čekají společné životní zkoušky, jestli dokážete stát při sobě, pak máte šanci.  Vy sama jste dosti tolerantní a nezávislá, na druhé straně i citová a vztahovačná. Musíte se učit vyjádřit svému partnerovi své pocity a přání, ať už ty všední nebo později o vašich životních plánech a přáních ohledně vztahu.
   Příliš tolerantním dívkám se totiž často stává, že neumí dát jednoznačně najevo, že od partnera očekávají společný život, rodinu a děti. Nechají se snadno odradit jeho opatrným nebo dokonce odmítavým přístupem a nedokáží vztah včas ukončit. Pak dlouhé roky marně čekají a vztah se vyčerpá. P rozchodu si muž většinu v krátké době najde novou známost, která ho velmi rychle dovede k oltáři a založí si vlastní rodinu, kterou předtím tak dlouho odmítal. Chyba ovšem nebyla jen v něm, ale také v dívce, která neuměla dát rozhodně najevo svůj postoj a v obavě, aby o něj nepřišla, neustále slevovala ze svých představ a čekala. Vám se to však už stát nemusí.

30.1.2007 - Slečna Táňa: Bude mi 33 let a stále jsem stále nenašla toho pravého muže. Ráda bych se zeptala, zda se blízká na lepší časy.
Slečno Táňo, vztahy jsou v horoskopu dány nejvíce dva principy:
1. je povaha člověka samotného, se kterou souvisí i postoj k partnerství
2. příležitostmi k navázání vztahů, které se vyskytují u každého člověka, v jiných létech a různě často. U atraktivních světových hvězd možná častěji než u dívky ze středního města, ale i na jejich osudech je zřejmé, že to se vztahy nemají vždy snadné a že některé velmi dlouho hledají toho pravého..
   Již letmý pohled na Váš horoskop ukazuje, že jste takové příležitosti určitě měla, nejvíce v létech 2001-2002 a 2003-2004. Proč tedy ten pravý nepřIšel?
   Jste přátelské, citlivé a hodné děvče, máte ráda lidi, jste tolerantní a obětavá. Pro mnoho mužů by jste byla cenným pokladem a životním štěstím. Nejste však také do větru a ke vtahům přistupujete s velkou vážností. Nezačala by jste si žádný lehkovážný románek jen pro pobavení. Proto jste svou cestou nepohlédla na ty, jež nebyli ti praví…
    Začněte se kolem sebe rozhlížet s větší lehkostí, optimismem a důvěrou. Váš horoskop hovoří o možnosti šťastného vztahu a vyváženého partnerství. V blízké budoucnosti budete zamilovaná i spokojená. Otevřete se k novým příležitostem a nezavírejte se před muži, kteří zatím jen nesměle klepou u Vašeho srdce. Od teď nejpozději do r. 2009 se vhodný partner jistě objeví…

Slečna V. má problémy se žárlivostí. Píše: Mám už delší problém se svým přítelem, nebo spíše se sebou samotnou a náš vztah to odnáší. Jsme spolu rok a půl a náš vztah je moc krásný, jsme si strašně podobní a moc si vyhovujeme. Před rokem jsem se s přítelem rozešla kvůli své žárlivosti a nízkému sebevědomí. Po 2 týdnech jsem se k němu vrátila a od té doby je to s mou žárlivostí k nevydržení. Přítel mě nikdy nepodvedl a nedává mi ani podněty k žárlení ale já jsem přesto jak šílená a pořád se vracím do minulosti. Možná je to i díky problémům ve škole (letos maturuji) a také díky mému zdravotnímu stavu (mám záněty moč. ústrojí). Už se nevím rady. Miluji ho a on mě a nechci už ho podruhé ztratit kvůli hloupému a nesmyslnému žárlení. Prosím o radu, děkuji.
Slečno V!  I když jste slunečním znamením Váha, je ve Vás mnoho štíří energie, zejména co se týče přístupu k lásce. Velmi potřebujete milovat a být milována a prožívat tento cit až do morku kostí. Máte sklony si milovaného člověka zcela přivlastnit a ovládnout. To však nikdy v životě nelze zcela, proto také Vám podobní lidé trpí žárlivostí a dělají peklo sobě i druhým. V takovém vztahu je těžké cítit se spokojený, proto často následuje zklamání a původně bezpředmětné obavy se potvrdí, partner si raději najde někoho jiného a uleví se mu, že z podobného svazku unikl.
Váš přátel je sice Rak, tedy citové znamení, rodina pro něj bude hodně důležitá, ale jiné aspekty v jeho horoskopu hovoří o tom, že je mnohem společenštější než vy, potřebuje být mezi lidmi, bavit se i s jinými ženami. Ujasněte si, co jste v životě ochotna akceptovat. Milujete ho opravdu takový jaký je? Pak musíte akceptovat i vlastnosti, které se Vám pranic nelíbí, třeba i to, že mu bude dobře ve společnosti jiných dívek
 Letos máte na lásku výjimečný rok. Věřte sama sobě a užívejte tohoto citu naplno. Své emoce vám doporučuji věnovat zčásti i jiným věcem, což situaci odlehčí. Máte dobrý vztah ke kráse, věnujte se nějakému druhu umění, hudbě, tvořte a prožívejte tak svůj cit konstruktivně.
Pokud milujete jen ideální představu partnera a přála by jste si ho mít všechen čas jen pro sebe, raději se poohlédněte po někom jiném. Neuzavírejte se proto možnosti přijmout do svého života i někoho jiného, snad nějakého Štíra nebo muže s Lunou v tomto znamení. Ti by Vašim představám o prožívání lásky vyhovovali lépe a v letošním roce budou citům velmi nakloněni.

29-letá Petra ve znamení Střelce pracovala s mužem, který ji silně přitahoval. Ten zaměstnání opustil a na schůzce jí oznámil, že se zatím necítí na navazování vztahu. Dívka chce vědět, zda je tu do budoucna nějaká šance vztah mezi nimi rozvinout.
Milá slečno! vůbec se nedivím, že Vás tento člověk přitahuje. Jste spolu velmi dobře sladěni, navíc máte i dost společných vlastností. Vy máte na ženu velmi mnoho energie a obrovskou tvůrčí sílu, podporovanou vůlí. Nemůže se s Vámi srovnávat ani zdaleka každý muž. Potřebujete proto stejně vitálního partnera, jinak by jste těžko mohla být spokojena. A Váš známý je opravdu nadán ohromnou silou a energií, kterou s největší pravděpodobností vkládá do práce. Dohromady by jste se vzájemně podněcovali, někdy spolu možná i soupeřili, ale rozhodně by to bylo pěkné spojení.
Problém však spočívá v tom, že zatímco Vy jste již připravena prožívat pěkný vztah, a jste vlastně celou svou osobností nasměrována k druhým lidem, Váš známý má zatím jiné cíle. Bez jeho hodiny narození se toho o něm dozvíme jen málo, ale přesto se domnívám, že se jedná o citově velmi svobodomyslného člověka. V současných létech spíše vztahy se ženami trhá a chce si zachovat odstup. Může mít také špatné vzpomínky z dětství, kdy zejména jeho vztah k matce asi nebyl právě pohodový. Bude se proto v životě obávat navázat s jinou ženou těsné pouto, a pokud takový i naváže, může z něj unikat, aby se zase vracel. Snadnější je pro něj mít milenku než partnerku.
Určitá šance je tu ještě v listopadu, zkuste si s ním dohodnout schůzku na 18.11. večer. Ale pokud se nerozhoupe ani pak, raději se rozhlížejte kolem sebe. Věřím, že před Vámi je v blízké budoucnosti důležitý vztah, jen Vám nemohu zaručit, že to bude právě s tímto mužem.

Veškeré informace zveřejněné na těchto stránkách jsou soukromým vlastnictvím. Můžete je využívat pro svou vlastní potřebu, ale nesmějí být dále kopírovány nebo zveřejňovány bez písemného souhlasu autorky: astracoeli zavináč seznam.cz